Zalety produktów jaglanych

płatki jaglane

Produkty z prosa typu płatki jaglane i kasza jaglana zyskują coraz większą popularność, szczególnie na rynku zdrowej żywności ze względu na wysoką wartość odżywczą. Spożywanie produktów jaglanych wpływa korzystnie na przemianę materii oraz wygląd naszych włosów, skóry i paznokci. Ponadto pomaga zachować smukłą sylwetkę i wzmacnia organizm. Z całą pewnością warto wprowadzić je do swojego menu, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Kasza jaglana a kalorie

Zarówno płatki jaglane, jak i kasza jaglana są produktami niezawierającymi glutenu oraz łatwostrawnymi. Są to również produkty, które sprzyjają zachowaniu smukłej sylwetki.

kasza jaglana

Jak ma się kwestia: kasza jaglana a kalorie? Otóż w stu gramach kaszy jaglanej znajduje się około 350 kalorii. Chociaż jest to produkt dość kaloryczny, to jednak kalorie te nie mają negatywnego wpływu na naszą sylwetkę. Zawarty w kaszy krzem poprawia wręcz przemianę materii, co jest szczególnie ważne w przypadku osób chcących zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Płatki jaglane a kasza jaglana

Kaszę jaglaną otrzymuje się dzięki zmłóceniu ziaren prosa, które następnie są poddawane procesowi oczyszczania w celu pozbycia się twardej łuski z ziarna. Z kolei płatki jaglane poszukiwane są w procesie gniecenia ziaren prosa i mają one podobną wartość odżywczą co kasza jaglana. Na ich korzyść przemawia jedna to, że są chrupkie, a do tego nie posiadają wyraźnego smaku, dzięki czemu nie zmienia smaku potrawy.

Dlaczego warto sięgać po produkty jaglane?

Kasza jaglana jest źródłem białka i węglowodanów oraz witamin i minerałów. Jest to produkt zawierający mało skrobi, ale sporo łatwo przyswajalnego przez nasz organizm białka. W kaszy jaglanej znajdują się witaminy, żelazo i miedź. Jest ona lekkostrawna i nie uczula, dlatego też mogą spożywać ja osoby będące na diecie bezglutenowej oraz borykające się z anemią. Warto po nią sięgać w przypadku problemów z katarem, gdyż działa ona przeciwwirusowo i łagodzi stany zapalne błon śluzowych. Z kolei krzemionka w kaszy jaglanej poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci oraz zmniejsza ryzyko odwapniania się kości.

Kasza jaglana zawiera także niemałe ilości witaminy E i lecytyny, które nie tylko poprawiają pamięć i koncentrację, ale także sprzyjają utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi. Warto po nią sięgać przy problemach żołądkowych, przy osłabionym i wychłodzonym organizmie oraz w celu zneutralizowania szkodliwego wpływu wolnych rodników. Jako, że kasza jaglana jest lekkostrawna, można śmiało wprowadzać ją do diety niemowląt. Dostarcza ona magnezu, wapnia, fosforu, potasu i żelaza.

Dodaj komentarz